Google paieška: kaip užtikrinti jos efektyvumą?

Prieš kelis dešimtmečius galėjome tik pasvajoti, kad visą dominančią informaciją bus galima rasti tiesiog naršant internete. Šiandien tai yra lengvai pasiekiama: juk informacijos galima rasti naudojantis viską žinančia Google paieška. Šios kompanijos vardas yra žinomas nuo 1997-ųjų metų, o šiandien kiekvieną sekundę ši paieškos sistema sulaukia net 65 000 užklausų. Įspūdinga, tiesa? Vis dėlto, kartais tenka nusivilti, kai Google paieška nesuteikia pageidaujamo atsakymo, ir dažniausiai taip nutinka tik dėl to, kad… netinkamai klausiate! Šiek tiek naudingų patarimų tikrai padės paiešką paversti kur kas sėkmingesne – juk „gūglinti“ taip pat reikia mokėti.

Google paieska kaip uztikrinti jos efektyvuma

Tinkamas užklausos formulavimas

Neapkraukite Google paieškos pernelyg ilgomis frazėmis: jei klausite „kaip rasti geriausią internetinės reklamos specialistą, kuris neimtų per daug pinigų ir tikrai padidintų pardavimus“, Google paieškai to gali pasirodyti per daug. Kai įrašomos pernelyg ilgos paieškos frazės, Google paieška jas suskaido, todėl įrašę tokią užklausą rasite informacijos ir apie šildymo kainų padidėjimą, ir apie pinigų sistemos pokyčius Lietuvoje, kas greičiausiai jums nebus aktualu. Jei norite, kad Google rastų būtent tai, ko jums reikia, raktinę frazę susiaurinkite iki „reklamos agentūra“ ar „reklamos specialistai“, ir jau tada galėsite rinktis tokius specialistus, kurie geriausiai atitiktų jūsų viziją.

Tikslios frazės įrašymas

Jei ieškosite kažko populiaraus, Google paieška pirmuosiuose rezultatuose būtent tai ir parodys, tačiau tuomet, jei jums bus aktualu ieškoti informacijos apie kokį mėlyną gandrą, Google gali pasimesti, nes tokio nei matė, nei girdėjo. Tikėtina, kad pirmiausia jums bus rodomi rezultatai apie juodąjį ar baltąjį gandrą, o tolimesniuose rezultatuose galbūt rasite informacijos ir apie jus dominantį paukštį. Jei norėsite dominančią informaciją rasti kiek įmanoma greičiau, tikslią frazę įrašykite kabutėse – rezultatai pagal užklausą „mėlynas gandras“ bus būtent tokie, kokių ir tikitės.

Tinkamas uzklausos formulavimas

Paieška konkrečioje svetainėje

Kartais dominančios informacijos siekiama rasti tam tikroje konkrečioje svetainėje, ir tą padaryti tikrai nebus labai sudėtinga. Jei žinote, kokioje svetainėje esanti informacija jus domina, pateikdami užklausą pirmiausia įrašykite „site:“ (be kabučių), tuomet domeną ir ieškomą raktinį žodį ar frazę (pavyzdžiui: site:digitalstar.lt seo optimizavimas). Jei jus domina tik ta informacija, kuri yra pateikta vien tik lietuviškose internetinėse svetainėse, įrašykite: site:lt ir ieškomus raktinius žodžius.

Paieska konkrecioje svetaineje

Jei kažko rasti nenorite...

Jei norite papietauti jūsų dėmesio vertame restorane, tačiau Google paieška jums vis siūlo juos gamintis patiems (pagal raktažodį „pietūs“ pirmiausia rasite receptus), šiuos rezultatus galite eliminuoti: į paieškos laukelį įrašykite pietūs  -receptai (minuso ženklą dėkite prieš tą raktinį žodį, kurio rezultatų rasti nepageidaujate).

Panašaus turinio svetainių paieška
Tam tikru matu konvertavimas

Jei jums patinka tam tikros internetinės svetainės turinys, ir norėtumėte rasti daugiau panašaus turinio svetainių, Google paieška taip pat padės tą padaryti: tiesiog paieškos laukelyje įrašykite žodį related, padėkite dvitaškį ir įveskite svetainės domeną.

Dominančių datų aprėptis

Jei ieškote tam tikro laikotarpio įvykių, įveskite dominančius raktažodžius ir tam tikrą laikotarpį: pavyzdžiui, jei jus domina nuo 2010 iki 2018 metų vykusios Olimpinės žaidynės, Google paieškoje įrašykite: Olimpinės žaidynės 2010..2018.

Žodžių apibūdinimas ir tarimas

Jei Google paieška naudositės anglų kalba, ir norėsite sužinoti tam tikro žodžio apibrėžimą bei tarimą, prieš raktinę frazę įrašykite žodį define. Pavyzdžiui, jei jus domina žodžio oksimoronas apibrėžimas, į Google paiešką įrašykite define oxymoron, ir netrukus rasite jus dominantį apibrėžimą bei galėsite pasiklausyti, kaip tarti šį žodį.

Tam tikrų matų konvertavimas

Jei norite greičiau ir paprasčiau konvertuoti tam tikrus matus (mylias į kilometrus ar atvirkščiai, uncijas į litrus, ir t.t.), Google paieškoje įrašykite, ką norite konvertuoti, pridėkite anglišką žodelį „to“, ir nurodykite, kokį matą norėsite konvertuoti. Pavyzdžiui, jei norite sužinoti, kiek kilometrų sudaro 500 mylių, į Google paiešką įveskite 500 miles to km, ir atsakymą gausite vos per vieną akimirką.

matu konvertavimas google paieskoje
Kai norite sužinoti orų prognozę...

Jei jums svarbu, kokie šiuo metu orai tam tikrame mieste, Google paieška jums taip pat galės pagelbėti. Į paieškos laukelį įrašykite „orai“ ir dominantį miestą. Pavyzdžiui, į paiešką galite įvesti: orai Paryžius, ir galėsite sužinoti, kokia oro temperatūra šiuo metu yra šiame mieste, ir kokie orai numatomi artimiausioms dienoms.

oru prognoze google paieskoj
Vietoj skaičiuotuvo

Kam jau kam, bet Google matematika sekasi tikrai puikiai, todėl šią paieškos sistemą galite naudoti vietoj skaičiuotuvo. Įvedę bet kokius matematinius veiksmus pirmame paieškos rezultate pamatysite skaičiuotuvą su jūsų užklausos rezultatu. Taigi, jei primiršote daugybos lentelę, Google paieška jums tikrai pagelbės.

Paieška kaimynystėje

Jei sugedo skalbimo mašina, paieškos laukelyje ieškosite buitinės technikos meistrų. Jų visoje Lietuvoje yra tikrai nemažai, tad tuomet, jei norite rasti šalia jūsų gyvenamosios vietos dirbančius meistrus, galėsite patikslinti paiešką įvesdami savo miesto ar miestelio pavadinimą (didmiesčių gyventojai gali įvesti mikrorajono pavadinimą). Jei  su Google bendrinote savo gyvenamąją vietą, tokiu atveju įvesti dominančios vietovės net neprireiks – paieškos rezultatuose matysite arčiausiai esančių įmonių kontaktus.

Skrydžių planavimas

Jums nebūtina keliauti į skrydžių bendrovių internetines svetaines, kad galėtumėte rasti informacijos apie dominančius skrydžius. Google paieškoje įveskite „skrydžiai“, tuomet miestą ar oro uostą. Google paieška jums pateiks ne tik artimiausių skrydžių tvarkaraščius, bet taip ir orientacines bilietų kainas. Jei laukiate svečių iš užsienio, ir norite sužinoti orientacinį laiką, kada atvyks lėktuvas, į Google paiešką įveskite konkretaus skrydžio numerį, ir gausite atvykimo informaciją.

skrydzio planavimas google paieskoje
Užklausos žodžiu

Google pateikia atsakymas į užklausas ne tik raštu, bet taip pat ir žodžiu, tad tuomet, jei jums patogiau vykdyti paiešką žodžiu, nuspauskite šalia paieškos lango esantį mikrofono mygtuką, o tuomet, jei naudositės išmaniuoju telefonu, – ilgiau palaikykite nuspaudę paieškos laukelį. Šiandien Google paieška jau pakankamai gerai supranta lietuviškai, todėl paieška tapo dar patogesnė.

Pabaigai – šiek tiek faktų apie Google

• Iki šiol nėra žinoma, kada yra tikrasis Google gimtadienis (gana sunku nustatyti, kuris jų turėtų būti pačiu svarbiausiu), nes jų suskaičiuojama net 6. Vis dėlto, buvo nuspręsta, kad Google savo gimtadienį švęs rugsėjo 27 dieną (pasižymėkite šią datą kalendoriuje!);
• Nors ir sunku patikėti, tačiau pirmasis Google atminties įrenginys buvo sukurtas iš „Lego“. Vis dėlto, šiandien Google yra viena didžiausių duomenų saugojimo kompanijų, kuri turi milžiniškus sandėlius su tarnybinėmis stotimis;
• Google paieška įprastai užtrunka vos kelias milisekundes, tačiau šiai paieškai yra reikalingi milžiniški energijos kiekiai;
• 2013 metais Google nustojo veikti, ir tai truko maždaug 5 minutes. Vis dėlto, tai neliko nepastebėta – juk šiandien ši paieškos sistema yra viena populiariausių. Šiandien Google veiklos sutrikimai jau mažai tikėtini – kompanija deda dideles pastangas, kad tai nepasikartotų;
• Google būstinės teritorijoje galite sutikti ožkų! Jos yra naudojamos vietoj žoliapjovių, kurios galėtų palaikyti tvarką didelėje kompanijos teritorijoje. Būstinės teritorijoje maždaug 200 ožkų kas mėnesį apsilanko Google būstinės teritorijoje, ir maždaug per savaitę nuskabo spėjusią užaugti žolę;
• Yosha yra vienintelis šuo, kuriam pavyko patekti į oficialią Google istoriją. 1999 metais Yoshka su savo šeimininku, vienu iš kompanijos viceprezidentų, atvyko į darbą, ir šuo netgi paskelbė įrašą Google puslapyje (įrašas buvo apie tai, kad Google būstinėje šunys yra laukiami).
Šiandien išsiversti be Google paieškos būtų gana sudėtinga: dauguma mūsų yra pratę naudotis būtent šiuo paieškos įrankiu, ir keisti savo įpročius gali būti gana sudėtinga. Vis dėlto, jei kartais skundžiatės, kad Google paieška ne visada duoda tinkamus atsakymus į jus dominančias užklausas, gali būti, kad jums tereikia patobulinti turimus paieškos įgūdžius.

Įrašyti komentarą

Problems in later life which you might have booking with regards to purchasing a replica observe. This specific industry does not have a strong reputation. Many people feel that duplicate wrist watches are only able to be seen with this report layer wallet of man straight down the allee. Even so, that can not be more mistaken. richard mille replica navitimer watch duplicate are made to the very same specifications and also fine detail because genuine article. You would have to really scrutinize timepieces side-by-side to also take note of the slightest big difference. In reality, also a specialist might have difficulties critical the Breitling Navitimer replica from the unique.
Call Now Button