Gmail kūrimas: kaip tą padaryti?
Gmail – tai nuo 2004-ųjų metų Google korporacijos teikiama nemokama pašto dėžutė, kuria naudojasi daugiau nei pusantro milijardo žmonių, ir šis skaičius yra nuolat augantis. Virtualaus pašto dėžutės yra prieinamos net 105 kalbomis (tarp jų ir lietuvių), tad nieko keisto, kad dažniausiai yra pasirenkamas būtent Gmail kūrimas. Gmail pašto dėžutės turi iš tiesų nemažai privalumų – netrukus juos aptarsime.
Svarbiausi Gmail privalumai
• Vartotojai turi galimybę naudotis net 10 GB talpos pašto dėžute (jos talpa palaipsniui yra auganti), todėl vartotojai gali saugoti visą jiems aktualią informaciją;
• Rasti svarbius laiškus yra labai paprasta – pasinaudoję paieška pagal laiško turinį dominančią informaciją bus galima rasti vos per kelias akimirkas;
• Siunčiant laišką galima prisegti iki 20 MB dydžio failą – tai gali būti nuotraukos, vaizdo įrašai, ir t.t.;
• Gmail suteikia galimybę laiškams priskirti etiketes;
• Susikurti Gmail paskyrą galima net ir tada, jei anksčiau nesate naudojęsi elektroniniu paštu;
• Gmail paskyra galima naudotis ne tik kompiuteriu, bet taip pat ir išmaniuoju telefonu, tad visai nesvarbu, kur jūs būtumėte, tikrai nepraleisite nieko svarbaus;
• Tai yra viena saugiausių pašto dėžučių;
• Sukurti laiškus ir į juos atsakyti yra labai paprasta, todėl tam niekuomet netenka paskirti pernelyg daug laiko.
Kaip sukurti Gmail paskyrą?
Gmail kūrimas yra ganėtinai paprastas – tereikia atlikti kelis veiksmus, ir netrukus galėsite įsitikinti šios pašto dėžutės privalumais. Kuriant šią paskyrą reikės apsispręsti, kokį vartotojo vardą pasirinksite bei nurodyti savo galiojantį telefono numerį, kuris bus reikalingas paskyros kūrimo patvirtinimui, o prireikus – ir jos atkūrimui.
Pasirinkite vartotojo vardą
Gmail vartotojo vardas turi būti „šveplas“ (be lietuviškų raidžių). Geriausia naudoti savo vardą ir pavardę ir šiuos tikrinius žodžius atskirti tašku, tačiau kartais toks vartotojo vardas nėra pernelyg skambus ar lengvai įsimenamas (taip pat nutinka ir taip, kad toks vardas jau yra užimtas). Gana dažna praktika – vardo ir pirmosios pavardės raidės naudojimas, taip pat neretai nusprendžiama rinktis tik dalį pavardės, ir t.t. Nesvarbu, kaip įvesite vartotojo duomenis – didžiosiomis ar mažosiomis raidėmis, didžiosios raidės bus „konvertuojamos“ į mažąsias.
Duomenų pildymas
Gmail kūrimas dažniausiai užtrunka ne daugiau nei penkias minutes. Kai nuspręsite, kokį vartotojo vardą pasirinksite, galėsite pereiti prie duomenų pildymo: jums reikės nurodyti savo vardą ir pavardę, įvesti vartotojo vardą ir susikurti slaptažodį (geriausia naudoti tokį slaptažodį, kurio nenaudojate kitose turimose paskyrose, idealu, jei jį sudaro ne tik mažosios, bet taip pat ir didžiosios raidės, skaičiai ir įvairūs simboliai). Kai tą padarysite, bus reikalaujama įvesti savo telefono numerį (svarbu nurodyti naudojamą telefono numerį, nes į jį bus atsiunčiamas patvirtinimo kodas). Ne vėliau nei po minutės į jūsų telefoną bus atsiunčiamas šešių skaitmenų kodas, kurį turėsite suvesti atsiradusiame laukelyje. Jei tai bus atliekama sėkmingai, galėsite pereiti prie tolimesnio žingsnio – gimimo datos įvedimo ir lyties nurodymo. Taip pat bus galima nurodyti kito naudojamo elektroninio pašto adresą (tai gali būti naudinga tais atvejais, jei tektų atkurti Gmail paskyrą), tačiau šios informacijos pateikimas nėra būtinas.
Paslaugų teikimo sąlygos
Prieš pradėdami naudotis Gmail paskyra turėsite sutikti su paslaugų teikimo sąlygomis (prieš tai turėsite jas perskaityti), ir iš karto po to galėsite paspausti ikonėlę su užrašu „sukurti paskyrą“. Štai ir viskas – jau galėsite naudotis visais Gmail elektroninio pašto teikiamais privalumais.
Prisijungimas prie Gmail paskyros
Susikūrus Gmail paskyrą prie jos prisijungti nereikės – tai bus atliekama automatiškai, tačiau vėliau, kai norėsite patikrinti gautus laiškus, jums reikės paspausti „Prisijungti“, įvesti vartotojo vardą ir slaptažodį. Jei Gmail paskyra naudositės savo išmaniajame telefone, galėsite parsisiųsti programėlę, kurią bus galima laikyti įjungtą (jei neatsijungsite nuo savo paskyros, tokiu atveju turėsite galimybę pašto dėžutę pasitikrinti iš karto, kai tik joje atsiras naujų laiškų – programėlė apie tai gali įspėti garsiniu signalu).
Naudojimasis Gmail paskyra
Kairėje elektroninio pašto programos pusėje matysite gautus ir išsiųstus laiškus bei kitus katalogus. Kai tik Gmail kūrimas bus užbaigtas, iš karto galėsite išsiųsti pirmąjį laišką: tereikės paspausti kairės pusės viršuje esančią ikonėlę „sukurti laišką“, įvesti laiško temą, gavėjo adresą, įrašyti laiško tekstą ir jį išsiųsti. Jei tokio pat turinio laišką norėsite išsiųsti keliems gavėjams, jų elektroninio pašto adresus atskirkite kableliu (tokiu atveju jums nereikės kurti atskirų laiškų). Naudodamiesi Gmail paskyra galėsite siųsti ne vien tik tekstinį turinį – taip pat galėsite prisegti įvairius failus (apačioje matysite sąvaržėlės ikonėlę, kurią paspaudę galėsite pasirinkti kompiuteryje ar telefone saugomus dokumentus). Parašę laišką ir prisegę dokumentus beliks tik paspausti „Siųsti“, ir laiško informacija akimirksniu pasieks gavėją. Norėdami perskaityti gautų laiškų turinį paspauskite ant dešinėje pusėje esančios laiško antraštės (pavyzdžiui, „dėl kasmetinių atostogų), o norėdami į laišką atrašyti paspauskite apačioje esančią ikonėlę („Atsakyti“). Svarbius laiškus galite pažymėti žvaigždute – vėliau juos rasti bus kur kas paprasčiau.
Gmail paskyros atkūrimas
Jei pamiršote savo paskyros slaptažodį, Gmail svetainėje galite užpildyti slaptažodžio atkūrimo formą, ir tuomet į jūsų telefono numerį ar į kitą elektroninio pašto paskyrą bus atsiunčiama prieiga, leidžianti atkurti Gmail paskyrą. Jei telefono numeris nebegalioja, ar neturite kitos pašto dėžutės, tokiu atveju paskyros atkūrimo procedūra bus ilgesnė, tačiau atgauti savo pašto dėžutę taip pat bus įmanoma (tereikės žingsnis po žingsnio suvesti prašomą informaciją). Jei baiminatės, kad jūsų paskyra buvo nulaužta, po jos atkūrimo iš karto pasikeiskite slaptažodį. Jei Gmail paskyra nebuvo naudojama ilgiau nei 9 mėnesius, jos atkurti nebepavyks.